Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W związku z ogólnopolską akcją promocyjną związaną z 10. rocznicą obecności Polski w Unii Europejskiej, ZMiUW WP w Gdańsku zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich:
• Stacja pomp Nr 9 Dziewięć Włók,
lokalizacja: gm. Pruszcz Gdański, pow. gdański ziemski,
termin: 9 maja 2014 r., godz. 10:00–14:00
• Stacja pomp Wybicko,
lokalizacja: gm. Stegna, pow. nowodworski
termin: 9 maja 2014 r., godz. 10:00–14:00

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na konferencję Inauguracja Krajowego Centrum Społecznej Edukacji Przeciwpowodziowej podsumowującą projekt Stowarzyszenia Żuławy Społeczna ochrona przeciwpowodziowa – związki wałowe wracają.

Czytaj więcej...

Uczestnicy wizyty studyjnej Współczesne narzędzia walki z zagrożeniami i skutkami powodzi, w ramach projektu Społeczna ochrona przeciwpowodziowa – związki wałowe wracają, do Wrocławskiego Węzła Wodnego i dorzecza Środkowej Odry mogli zaznajomić się m.in. z funkcjonowaniem Centrum Operacyjnym Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, jak i dobrymi praktykami organizacji pozarządowych w zakresie edukacji i promocji ochrony przeciwpowodziowej w Polsce i Niemczech.

Czytaj więcej...

Celem, zorganizowanych przez wcześniej wyszkolonych Strażników Wałowych – społecznych liderów ochrony przeciwpowodziowej, trzygodzinnych Środowiskowych warsztatów społecznej ochrony przeciwpowodziowej, organizowanych w różnych środowiskach, było nabycie przez uczestników szkoleń, wiedzy i umiejętności z podstawowych zasad ochrony przeciwpowodziowej.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Żuławy organizuje w dniach 3…7 grudnia 2013 roku wizytę studyjną Współczesne narzędzia walki z zagrożeniem i skutkami powodzi do Wrocławskiego Węzła Wodnego i dorzecza Środkowej Odry
w ramach projektu Społeczna ochrona przeciwpowodziowa – związki wałowe wracają.
W załączeniu:
projekt programu wizyty (może jeszcze ulec minimalnym zmianom)
zaproszenie
formularz zgłoszeniowy
Zapraszamy do zgłaszania chętnych do wyjazdu na załączonym formularzu na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 25 listopada 2013 r.
Wszelkich informacji nt. wizyty udziela Grzegorz Gola (tel. 509396900) – kierownik projektu.

Celem dwudniowych nieodpłatnych Szkoleń Strażników Wałowych – społecznych liderów ochrony przeciwpowodziowej było nabycie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności do upowszechniania profilaktyki, kierowania i organizowania w podstawowym zakresie społecznej ochrony przeciwpowodziowej mieszkańców, zamieszkujących tereny bezpośrednio zagrożone powodziom oraz stworzenie kadry zdolnej do samodzielnego przeprowadzenia szkolenia lub lekcji z podstawowych zasad ochrony przeciwpowodziowej.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w dwudniowych nieodpłatnych Szkoleniach Strażników Wałowych – społecznych liderów ochrony przeciwpowodziowej w ramach projektu Społeczna ochrona przeciwpowodziowa – związki wałowe wracają realizowanego przez Stowarzyszenie Żuławy. Mogą to być zarówno osoby oddelegowane z urzędów, jak również radni lub członkowie stowarzyszeń, przedstawiciele instytucji branżowych lub sektora gospodarczego.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w pracach grupy wypracowującej zakres społecznego udziału w ochronie przeciwpowodziowej. Mogą to być zarówno osoby oddelegowane z urzędów, jak również radni lub członkowie stowarzyszeń, przedstawiciele instytucji branżowych lub sektora gospodarczego.

Czytaj więcej...